Žalúzie
HORIZONTÁLNE ŽALÚZIE
       Najrozšírenejším spôsobom zatienenia sú horizontálne hliníkové žalúzie. Regulovať priechodnosť svetla je možné naklápaním hliníkových lamiel pomocou ovládacej tyčky, prípadne retiazky. Nosným prvkom je horný oceľový dovnútra zahnutý profil, ošetrený kvalitnou povrchovou ochranou proti korózii. Pohyblivé nosné časti sú zo samomazného plastu.
       Ich výhodou je ľahká montáž a cenová dostupnosť. Medziokenné žalúzie sa montujú do starších typov drevených okien, medzi sklá. Interiérové prevedenie medziokennej žalúzie je možné použiť na ľubovoľné zavesenie do interiéru., prípadne do okenného krídla s použitím fixácie.
       Žalúzie ovládanie retiazka sú vhodné pre plastové okná a tiež pre eurookná. Lamely sa preklápajú a vyťahujú retiazkou, ktorá sa upevní do aretky, montovanej zásadne do zasklievacej lišty okna a krídlo okna sa v tom prípade neznehodnotí.
Cenovo sú dostupné aj prevedenia v imitácii dreva. Šikmé prevedenie. je možné z typov ovládania šnúrka a tyčka.
       Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí uprednostňujú prírodné materiály v interiéri, v ponuke máme drevené a bambusové žalúzie. Preklápanie lamiel je v obidvoch prípadoch ovládacou tyčkou a vyťahovanie je možné šnúrkou s drevenou koncovkou, ktorá je vo farbe lamiel.
       Lamely drevených žalúzií sú vyrobené z ekologického prírodného dreva – kanadskej lipy. Morené sú na požadovaný odtieň. Údržba je jednoduchá – vysávačom, prípadne mäkkou suchou handričkou.
       Bambusová lamela je nenáročná na údržbu, stálofarebná, vhodná pre všetky typy okien. Nakoľko bambus nevsaje bežné moridlá užívané pre štandardné dreviny, preto sú lamely farbené špeciálnym spôsobom - lakom s UV filtrom. Bambusové lamely sú odolné voči vlhkosti, preto sú žalúzie tohto typu vhodné aj do priestorov kúpeľní a bazénov.
GALÉRIA
Created by IG design