Rolety
LÁTKOVÉ ROLETY
       Dekoračným a estetickým tieniacim doplnkom sú textilné roletky. Používajú sa v interiéroch hlavne ako dekorácia, a pritom je ich pôvodná funkcia zachovaná. Predstavujú vysoký štandard v tieniacej technike. Rôzne typy ovládania umožnia nastaviť roletku v akejkoľvek polohe a regulovať tak zatemnenie podľa potrieb a nálady. Látkovou roletkou môžeme dosiahnuť aj stopercentné zatemnenie.
       Textílie majú hygienický atest, sú antistatické a povrchovo impregnované. Látky môžu byť dekoračné, pogumované, reflexné i nehorľavé.
       Základnou funkciou textilných roliet je ochrana miestnosti pred slnečnými lúčmi. Textilná roletka na konzole s ovládaním retiazkovým predstavuje voľne visiaci systém. Umožňuje montovanie roletky na stenu, strop alebo do okenného otvoru.
       Roletka v hliníkovom bubne s vodiacimi lištami sa montuje priamo na okenné krídlo. Rolovanie látky do bubna ju chráni pred znečistením. Ovládaná je guličkovou retiazkou, ktorej ovládanie umožňuje nastaviť si roletku v požadovanej výške.
       Medzi a pred špalety okien je určený typ roletky ovládanej samonavíjacou pružinou. Nemá kryt návinu, ani vodiace lišty.
       Do strešných okien je určený typ roletiek s ovládaním samonavíjacou pružinou, má však kryt návinu a vodiace koľajnice. Je možné montovať ich aj do značkových strešných okien.
       Samostatným atraktívnym doplnkom okien je rímska roletka. Jej vytiahnutím sa vytvárajú pravidelné sklady. Látka je pripevnená k profilu pomocou suchého zipsu, čo umožňuje jednoduchú manipuláciu pri odnímaní látky. Ovládanie je zabezpečené pomocou guličkovej retiazky
GALÉRIA
Created by IG design