Rolety
ROLETY
       Vonkajšie rolety predstavujú účinnú ochranu pred nevítanými hosťami, spĺňajú tieniacu funkciu a zároveň vytvárajú ochranu proti poveternostným vplyvom.
       Vonkajšie plastové rolety patria medzi cenovo prístupnú zatemňovaciu techniku vhodnú pre všetky typy okien. Využívajú sa aj na estetické zakrytie otvorov na bytových inštalačných jadrách.
       Vonkajšie hliníkové rolety spĺňajú nároky na účelnosť a estetiku. Ovládanie je možné šnúrou, kľukou, prípadne elektromotorom. Lamely sú vyplnené izolačnou penou, pospájané sú na okrajoch aretkami, čím sa zabezpečí rovnomerný chod lamiel a preto je možné ovládať hliníkové rolety elektromotorom. Farebnosť prevedenia je v pastelových a drevoimitačných farbách.
       Všetky prvky rolety sa natierajú nátermi s vysokou životnosťou farby, čo zaručuje dlhoročné užívanie.
       Podomietkový systém – najvyžívanejší v novostavaných budovách. Bubon rolety je po omietnutí neviditeľný. Podomietkové prvky nezasahujú do konštrukcie okien a tak nenarúšajú energetickú vyváženosť budovy.
       Nadokenný systém – používaný v novostavaných, prípadne v prestavovaných budovách. Revízna klapka umiestnená v interiéry izby umožňuje dobrý prístup k mechanike. Bubon je možné zakryť omietkou, prípadne polystyrénom.
       Predokenný systém – montovaný na rám okna. Menším nedostatkom tohto typu je zníženie svetlosti, nakoľko bubon zasahuje do okna.
GALÉRIA
Created by IG design